Weterynarz bartoszyce

Kupujemy czworonoga

Wreszcie zdecydowaliście się na czworonoga. Po długim okresie czasu poszukiwań porządnej rasy, wielokrotnych przemyśleniach czy to aby z pewnością jest coś dla was, zasięganiu rad całej rzeszy przyjaciół o tym, jak z takim zwierzęciem się żyje, ostatecznie podjęliście decyzję. Jesteście gotowi robić mu jedzenie, opiekować się, pozwolić, ażeby weterynarz otoczył go opieką leczniczą, wstawać o brzasku i iść na spacer, zamiast włączać telewizor – przecież w pewnej mierze chodziło o to, ażeby więcej się ruszać. Ale przede wszystkim myślicie tylko o tych pięknych oczach, delikatnej sierści i radości, która przejawia się nie tylko w trzepotaniu ogonem jak opętany lub lizaniu ci twarzy, gdy wejdziesz do domu. 
Pamiętaj, jeżeli raz wstąpisz w miłość do zwierząt, potem nie będzie już dla Ciebie odwrotu. Nie będziesz już nigdy czuł się bardzo dobrze bez zwierzaka w mieszkaniu.
Jest jednakże kilka spraw, o których musisz wiedzieć zanim przystąpisz do opieki nad twoją przyszłą miłością. Pamiętaj, ażeby od samego początku troszczyć się o jego zdrowie a w dodatku nie olewać bolesnych zwiastunów. Weterynarz, którego wybierzesz, powinien być w istocie odpowiednim fachowcem – inaczej swoim niedostatecznym leczeniem może zepsuć futrzakowi zdrowie i przyczynić się do tego, że jego życie będzie krótsze oraz bardziej chorowite.
Oprócz tego, dużo zależy od tego, w jakich warunkach rezydujesz i na jaką rasę się decydujesz. Jeżeli jest to niewielki piesek trzymany w bloku, musisz pogodzić się z myślą wychodzenia chociaż na chwilę jakieś trzy razy dziennie – czasem więcej, rzadko mniej w zależności od potrzeb. Nie daj się zwieść posępnym opiniom, że taki zwierzak jest mniej radosny aniżeli takie, które mogą wybiegać się w domku z ogródkiem – nie wszystkie rasy tego potrzebują, a psy danego gatunku także różnią się od siebie temperamentem a przy tym charakterem. Czasami piesek woli wąchać pół godziny kępkę trawy aniżeli latać w tym czasie, a wpuszczony do ogrodu, po pewnym czasie zaszyje się w jednym miejscu i zdecyduje toszkę poleżeć. Może jednakże zdarzyć się tak, że nawet malec będzie posiadał potrzebę sprinterską – wówczas lepiej, aby ktoś u was w mieszkaniu miał podobną, bo w przeciwnym razie pogryzione meble a także buty gwarantowane i pomoże jedynie weterynarz!
Właściwym pomysłem w takim wypadku, przede wszystkim jeżeli zamieszkujecie w mieście, będzie zabieranie psa ze sobą w różnorodne miejsca – zamiast podjeżdżać samochodem do sklepu, idź do niego pieszo ze smyczą u boku, czy też nawet przyucz czworonoga do biegania przy rowerze. Niestety w dzisiejszym społeczeństwie rzadko kiedy pojawia się alternatywa zabierania futrzaka do pracy, czasami jednakże zdarzy się ekipa z otwartym sercem – wtedy pupil jest nadzwyczaj dużym źródłem rozkoszy dla wszystkich kolegów. 
Posiadanie psa to źródło ogromnej radości przez lata i to z pewnością wyśmienita decyzja.